Ve středu ráno zřejmě usnul cestou do školy za volantem a narazil nedaleko Vítkovic do stromu. Utrpěl vážné zranění a v nemocnici bojuje o život.
„Jedenatřicetiletý řidič z Klatov jel s Fiatem Punto ve směru z Klatov na Plánici. Při projíždění mírné pravotočivé zatáčky zřejmě usnul, vyjel vlevo mimo vozovku a narazil do stromu,“ popsal nehodu na místě dopravní policista Milan Mrázek.

Náraz do skupinky stromů u odbočky na Újezd u Plánice byl drtivý, z vozidla se utrhl motor i kolo a trosky byly rozmetány zhruba do desetimetrové vzdálenosti. Řidič, který vůbec nebrzdil, zřejmě nebyl připoutaný, neboť poté, co strom vůz z boku doslova rozpáral, vypadl na vozovku. Hasiči ho tak nemuseli vyprošťovat. „Při našem příjezdu byla zraněná osoba mimo vozidlo. Ošetřovali jsme ho a zhruba minutu po nás přijela záchranná služba, která provedla zaintubování. Poté provedla letecká záchranná služba další ošetření a my jsme pomohli s transportem muže do vrtulníku,“ řekl hasičský velitel zásahu Miroslav Malát.

„Muž utrpěl mnohočetná zranění. Ve velmi vážném stavu byl transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň,“ informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Škody byly předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Nehoda na zhruba jednu a půl hodinu zcela zablokovala dopravu na trase Klatovy – Plánice, v obou směrech se tvořily kolony, v nichž uvízly především nákladní vozy a autobusy.