„Řidič nákladního automobilu tovární značky Volkswagen Caddy jel ve směru jízdy od obce Rabí směrem do centra obce Horažďovice, kde v ulici Komenského na přímém úseku pozemní komunikace přehlédl cyklistu, který jel ve stejném směru na jízdním kole nezjištěné značky při pravém okraji pozemní komunikace,“ popsala průběh nehody mluvčí policie Barbora Šmaterová. „Došlo ke střetu pravého vnějšího zrcátka automobilu s cyklistou, který po střetu upadl na pozemní komunikaci, utrpěl zranění a byl letecky transportován do zdravotnického zařízení,“ dodala mluvčí.

Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. U cyklisty byl nařízen odběr krve, protože jeho zdravotní stav neumožnil provést dechovou zkoušku. Podle zjištění policistů bylo jeho kolo v době dopravní nehody osvětleno vpředu bílým a vzadu dvěma červenými světly. Celková škoda byla vyčíslena na 11 tisíc korun.

Anatolii Palchei (vlevo) a Dmytro Korniev u klatovského soudu.
Opilí cizinci surově zbili muže, kopali do něj. Od soudu odešli bez trestu

„Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě, se mohou přihlásit osobně na dopravním inspektorátu v Klatovech, nebo zatelefonovat na číslo 974 334 260 či 974 334 251, případně na bezplatnou tísňovou linku 158,“ vyzvala policejní mluvčí. „Dále žádáme řidiče projíždějící v tomto úseku před dopravní nehodou, kteří zaznamenali pohyb cyklisty na komunikaci a měli záznamové zařízení ve vozidle, aby jej popřípadě poskytli,“ doplnila k policejní výzvě Šmaterová