První se stala v pátek okolo šestnácté hodiny ve směru od Klatov na Dolany, kde jela 46letá řidička z Plzně s vozidlem Fiat Punto. „Za obcí Klatovy po projetí mírné levotočivé zatáčky žena vjela na pravou krajnici a následně do pravého silničního příkopu, kde se vozidlo odrazilo a přetočilo na střechu. Řidička utrpěla lehké zranění. Dechovou zkouškou byl alkohol vyloučen. Celkem škoda činí 22000 Kč," informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Na silnici byl zastaven provoz. „Po zasypání uniklých provozních kapalin sorbentem a odjezdu sanity hasiči řídili provoz kyvadlově jedním jízdním pruhem. Po vyšetření nehody policií hasiči převrátili vozidlo na kola a odtlačili ho mimo komunikaci. Odtah si zajistil majitel sám," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

K další dopravní nehodě vyjížděla policie v sobotu okolo čtvrté hodiny ranní, kde 26letý muž z Plánicka řídil vozidlo VW Golf a před obcí Plánice na rovném úseku vjel na pravou krajnici. „Řidič s vozidlem narazil pravou stranou do stromu, od kterého se odrazilo a zastavilo vlevo, částečně mimo vozovku. Řidič z místa dopravní nehody utekl, ale byl následně zjištěn policisty. Podrobil se dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,02 a opakovaně 1,38 a 0,91 promile alkoholu, souhlasil s lékařským vyšetřením a odběrem krve. Při dopravní nehodě dva spolujezdci utrpěli lehká zranění. Škoda činí 21 000 Kč. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků," sdělila Ladmanová.

Zraněné osoby z obou nehod byly převezeny na chirurgické oddělení do Klatovské nemocnice.

Řidiče pod vlivem alkoholu kontrolovali také policisté v Železné Rudě v neděli ve 2.30 hodin na Klatovské ulici. Šlo o 20letého cizince, kterému bylo dechovou zkouškou naměřeno 1,78 a opakovaně 1,80 promile alkoholu. „Muž byl převezen do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla Ladmanová.