V půl dvanácté vyjížděli v Plzni, kde se srazil motorkář s osobním automobilem na silnici od Božkova na Červený Hrádek. „Zranění motorkáře narozeného v roce 1971 byla spíše lehčího charakteru. Transportován byl na akutní příjem Fn-Lochotín,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Za nehodou zřejmě stála nepozornost motorkáře, který při jízdě ve směru na Božkov předjížděl několik za sebou jedoucích vozidel. „Vozidlo jedoucí jako první odbočovalo vlevo na místo ležící mimo komunikaci. Při tom došlo ke střetu s předjíždějícím motocyklem a motorkář skončil v přilehlém poli. Dechové zkoušky na alkohol byly u řidičů negativní,“ sdělila k prvn í kolizi policejní mluvčí Eva Červenková.

Hůř než v prvním případě dopadli ale další dva motorkáři. Jen pár minut po nehodě v Plzni zasahovali záchranáři u Hradecka nedaleko Kralovic na severním Plzeňsku. „Muž, ročník 1983, utrpěl vážné zranění, na umělé plicní ventilaci byl transportován vrtulníkem na Emergency Fn-Lochotín,“ sdělila Svobodová.

„Muž s motocyklem Honda jel po lesní účelové komunikaci mezi obcemi Vysoká Libyně a Hradecko, zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a narazil do závory. Vzhledem ke svému zranění nebyl schopen dechové zkoušky a byl u něj nařízen odběr krve,“ doplnila za policii Červenková.

Třetí nehoda, která se stala před třináctou hodinou uzavřela silnici mezi Prášily a Srním na Klatovsku, měla tragické následky. Zemřel při ní řidič, ročník 1966. „Řidič jel s tříkolkou ve směru od Srní na Prášily, při průjezdu pravotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a následně havaroval v levém silničním příkopu, kde narazil do stromu,“ informovala Červenková.

Řidiči pak už nepomohla operátorkou záchranné služby vedená asistovaná resuscitace ani přivolaní záchranáři. „Na místě byl jako první člen Horské služby a výjezdové skupiny oblasti Sušice. Přes veškerou snahu zasahujících záchranářů se ale již nepovedlo obnovit životní funkce zraněného muže, lékař konstatoval jeho úmrtí na místě,“ dodala Svobodová.