Zatím poslední vážná nehoda motorkáře se stala v pondělí odpoledne na hlavním tahu z Klatov na Železnou Rudu. Mladý motorkář ze Strakonicka tam jel na stroji značky Ducati z Čachrova směrem na Jesení. Na přímém úseku předjížděl Škodu Fabia, řízenou mužem, ročník 1960, z Čachrovska. „Vozidlo na křižovatce odbočovalo vlevo na obec Kunkovice a následně došlo ke střetu s motocyklem,“ popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová. „Motorkář byl s těžkými zraněními transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň,“ doplnila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Naplnilo se tak známé „do třetice všeho zlého“. Koncem minulého týdne totiž přišla zpráva, že po pěti dnes zemřel v nemocnici 53letý motorkář z Prahy, který v neděli 3. července nezvládl v Rejštejně jízdu po dřevěném mostu. Při havárii se těžce zranil. Odvezl ho vrtulník, ale snaha lékařů o jeho záchranu byla nakonec marná.

Ilustrační foto.
Pomsta, nebo řádění vandala? U aut někdo prořezal pneumatiky

Ve středu 6. července večer pak v Pražské ulici v Sušici nedal podle policie šestadvacetiletý řidič Škody Octavia při odbočování vlevo přednost v jízdě osmatřicetiletému motocyklistovi na Yamaze. Na místo vzlétl i záchranářský vrtulník, ale vše bylo marné. „Motorkář přes veškerou snahu záchranářů rozsáhlým zraněním podlehl, náš lékař konstatoval exitus,“ řekla mluvčí záchranky Andrea Divišová.