„Žena ve věku 22 let z Klatov řídila vozidlo značky Škoda Fabia ve směru od Plzně na Klatovy. Za obcí Štěpánovice, z dosud nezjištěných příčin, vjela vpravo mimo vozovku a polem ještě projela několik desítek metrů. Na místo se dostavil svědek, který poskytoval ženě první pomoc, přivolal zdravotnickou záchrannou službu a vzápětí přijeli i policisté," informovala Dana Ladmanová z klatovské policie. Hmotná škoda činí 30 tisíc korun. Policie okolnosti a příčinu dopravní nehody dále šetří.

Na místo byli vyslání také klatovští hasiči, kteří pomáhali ženu vyprostit z auta. „V době příjezdu se o zraněnou řidičku starala posádka zdravotnické záchranné služby. Hasiči se k záchranářům připojili a společnými silami ji z auta vyndali na nosítkách a uložili do vakuové matrace. Mezitím hasiči uzavřeli silnici, připravili přistávací plochu pro vrtulník a navedli pilota na přistání. Následně pomohli s transportem pacientky. Provoz byl zastaven asi na 20 minut," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

„Žena ročník narození 1994 byla s poraněním hlavy a s podezřením na vnitřní poranění převezena na emergency Fakultní nemocnice v Plzni," sdělila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

V současné době je již řidička ve stabilizovaném stavu, jak v úterý odpoledne uvedla mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Gabriela Levorová.