Utrpěla těžká zranění a musel pro ni přiletět vrtulník.

„Cyklistka z obce ležící nedaleko místa události jela po vedlejší komunikaci od obce Ondřejovice a odbočovala směrem na Janovice. Při vjíždění na hlavní komunikaci neměla dát přednost osobnímu vozidlu značky Škoda Felicia combi, řízené 27letým mužem,“ popsala neštěstí policistka Jana Tomková.

Jako jedni z prvních přijeli k nehodě profesionální vojáci z Klatov, kteří jeli do kasáren. „Paní hodně krvácela, tak jsme ji stabilizovali a dali jsme jí tlakový obvaz. Myslím, že kdybychom jí neposkytli první pomoc, tak mohla vykrvácet,“ řekl Deníku na místě Petr Hudský, který se spolu s dalšími vojáky staral o stařenku až do chvíle, než na místo dorazili zdravotníci. „Žena byla s vážným poraněním hlavy a končetin letecky transportována na akutní příjem plzeňské fakultní nemocnice,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

„Škoda činí zhruba dvě desítky tisíc korun. Alkohol byl u řidiče vyloučen, u cyklistky vzhledem ke zranění dechová zkouška nebyla provedena,“ dodala Tomková.

Nehoda zhruba na hodinu zcela zablokovala silnici z Janovic na Strážov.