„Osmadvacetiletý muž ze Sušicka řídil vůz Peugeot 308 ve směru od Železné Rudy na Hartmanice. Před obcí Nová Hůrka sjel s vozidlem vpravo mimo komunikaci a narazil do betonového mostku s propustí. Odhadnutá škoda na vozidle a mostku činí 31 000 korun. Příčinu dopravní nehody policie dále šetří. Test na alkohol nebyl vzhledem ke zdravotnímu stavu řidiče proveden," informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

U nehody na Nové Hůrce před příjezdem jednotky sboru dobrovolných hasičů z Železné Rudy zasahovala Informační a strážní služba Národního parku Šumava. Při zachraňování pomáhali také členové Horské služby Špičák. „Zraněného řidiče hasiči bez použití vyprošťovacího zařízení dostali ven z auta a uložili do vakuové matrace. Připravili místo pro přistání vrtulníku a navigovali ho na přistání. Zraněného muže transportovali do vrtulníku letecké záchranné služby. Provoz na místě hasiči řídili kyvadlově jedním jízdním pruhem. Pomohli s naložením havarovaného automobilu na vozidlo odtahové služby a zlikvidovali následky nehody," informovala krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

„Muže ročník 1984 jsme s vícečetnými poraněními převezli do Fakultní nemocnice v Plzni," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.