U nehody museli zasahovat policisté ČR, hasiči, záchranná služba a na místo nehody musel pro zraněného přiletět i vrtulník.

„Po příjezdu na místo, zde byla jedna zraněná osoba, což byl řidič motorky, který byl pod silnicí v příkopu a byl v bezvědomí. Poskytli jsme mu první pomoc, po příjezdu záchranné služby jsme pomáhali s ošetřením a transportem pacienta do vrtulníku. Poté jsme provedli protipožární opatření motorky. Zřejmě byla nehoda způsobena rychlou jízdou a řidič nezvládl zatáčku,“ sdělil Deníku na místě velitel zásahu HZS Klatovy Rostislav Trefanec.

„Jde občana SRN, ročník 1967, který jel ve směru od Běšin na Čachrov. Nad obcí Hořákov nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal v zatáčce smyk, který nezvládl, narazil do svodidel a havaroval mimo komunikaci. Pacient měl po nehodě zapadlý jazyk, při transportu do vrtulníku byl ve stabilizovaném stavu,“ řekl jeden ze zasahujících policistů Milan Mrázek.

Řidiče motocyklu transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Plzni s úrazem hlavy, jak informovala mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.