„Od Zavlekova směrem na Klatovy jel řidič s vozidlem značky Buick Riviera. Jednašedesátiletý muž z obce na Strakonicku vjel v levotočivé zatáčce částečně do protisměru a levou přední částí vozidla narazil do protijedoucího motocyklu Kawasaki Ninja, jenž řídil jednačtyřicetiletý muž z Plzeňska,“ popsala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Řidič vozidla nadýchal 0,43 a opakovaně 0,45 promile alkoholu, proto policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Pro motorkáře musel letět vrtulník. „Muže jsme při vědomí transportovali s těžšími zraněními letecky na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni,“ sdělila krajská mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Další nehoda se stala nedaleko od první, na křižovatce na Bukováku. „Šestadvacetiletý řidič s vozidlem BMW z obce na Klatovsku jel od Kolince na křižovatku s komunikacemi směr Plánice, Horažďovice a Klatovy. Zastavil u dopravní značky „Stůj, dej přednost v jízdě“. Vlivem chybné manipulace s pedály ale vozidlo vjelo do křižovatky, kde projížděla řidička s vozidlem VW Polo od Klatov na Horažďovice a došlo ke střetu,“ informovala Ladmanová.

Vozidlo VW Polo sjelo mimo komunikaci na pole. Řidička (1984) byla s lehčími zraněními převezena do nemocnice v Klatovech.