K nehodě došlo v sobotu dopoledne u Myslíva. Dvaasedmdesátiletý místní muž tam po jedenácté hodině dopoledne couval s traktorem značky Zetor, přičemž přejel svého syna, který v tu dobu navazoval za traktorem kmen.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nepomuku a dobrovolní hasiči z Myslíva, kteří přejetého muže pomohli zdravotnickým záchranářům ošetřit a poté naložit do sanitky. Muž byl převezen na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně, ale podle dostupných informací by měl být z nemocnice brzy propuštěn. „Ač je to k nevíře, neutrpěl žádná vážná zranění. Vzhledem k tomu, že mu traktor přejel přes hrudník, se dá říci, že se podruhé narodil," řekl Deníku krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

„Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti," doplnila Dana Ladmanová z klatovské policie. Seniora, pokud by byl uznán vinným, by tak za přejetí vlastního syna mohl soud potrestat až jedním rokem vězení.