„Přibližně sedm kilometrů ze Železnou Rudou ve směru na Javornou, místem Starý Brunst, projížděla třicetiletá žena z Plzně s vozidlem Ford Fusion. Podle dosavadního šetření z dosud nezjištěné příčiny řidička vjela s vozidlem v levotočivé zatáčce vpravo mimo komunikaci, kde s vozidlem narazila do stromu,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Žena i přes provedenou resuscitaci na místě vážným zraněním podlehla. Byla nařízena soudní pitva. Policisté z oddělení obecné kriminality zjišťují příčinu i okolnosti dopravní nehody.

U nehody zasahovali hasiči ze Železné Rudy. „Před naším příjezdem byla prováděna resuscitace řidičky z havarovaného automobilu okolo jedoucími řidiči. Poté zdravotníci a profesionální hasiči převzali resuscitaci. Dále jsme provedli protipožární opatření a uzavření silnice pro přistání vrtulníku,“ informovali hasiči z jednotky dobrovolných hasičů ze Železné Rudy.

Práci u nehody ale stěžovali neukáznění řidiči. „Bohužel jsme se opět setkali s až neuvěřitelně drzým chováním některých řidičů. Se zásahovým vozidlem a dopravními kužely jsme během záchranných prací uzavřeli silnici, abychom zabezpečili místo pro pohyb a činnost všech zasahujících. Nicméně několik řidičů projelo téměř příkopem, aby se kuželům vyhnuli a nebyli o několik minut zdrženi. Motali se tak mezi záchranáři a zasahujícími, kteří poskytovali pomoc. Děkujeme těm, kterým nejsou ostatní lhostejní a zastavili a pomáhali,“ popsali situaci železnorudští hasiči.