Nehoda se stala v březnu letošního roku, kdy jel muž (72) z obce na Klatovsku na jízdním kole po komunikaci v lesním úseku směrem od Újezdce na obec Luby. Při jízdě v klesání a projetí mírné pravotočivé zatáčky vjel do protisměru, kde procházel další muž (74) z téže obce a držel po své levé straně jízdní kolo. „Cyklista levou stranou řídítek zachytil o řídítka druhého jízdního kola a došlo k pádu obou mužů na komunikaci. Ke srážce došlo nedaleko železničního přejezdu. Z místa dopravní nehody cyklista odjel a zraněnému chodci neposkytl nezbytnou pomoc. Krátce po dopravní nehodě byl zraněný chodec nalezen ženou a mužem, kteří místem procházeli a přivolali zdravotníky. Následně policisté zjistili i cyklistu, který se podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Policisté nyní ukončili prověřování srážky a cyklista od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Byl obviněn ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku spáchaného ve stadiu pokusu. „Podle trestního zákoníku, řidič dopravního prostředku, který po dopravní nehodě, na níž měl účast, neposkytne osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na pět let nebo zákazem činnosti,“ uvedla Ladmanová.

Chodec utrpěl při nehodě vážná zranění, s kterými ležel v nemocnici, kde ale zhruba před měsícem zemřel. „Vzhledem k tomu, že muž na konci června ve zdravotnickém zařízení zemřel, si policisté vyžádali další znalecký posudek, podle kterého jeho úmrtí nebylo zapříčiněno předchozím úrazem,“ sdělila Ladmanová.