"Sedmatřicetiletý muž z obce u Klatov jel s nákladním vozidlem Tatra T815 ve směru od obce Rovná na křižovatku směr Janovice nad Úhlavou a Strážov. Projížděl rovný úsek a proti jel řidič s vozidlem Škoda Octavia, kdy zastavili vozidla vzhledem k úzké vozovce. Řidič s nákladním vozidlem najel na krajnici a pomalu se rozjel a levou zadní pneumatikou poškodil levý zadní bok stojícího osobního vozidla," popsala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Na místo byli přivoláni policisté a řidiči se podrobili dechovým zkouškám s negativními výsledky. U řidiče nákladního vozidla byl ale proveden test, zda není pod vlivem návykové látky a ten měl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Policisté muže převezli do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběry biologických materiálů.

Další nehoda se stala v Klatovech, kde jel devětasedmdesátiletý muž z obce na Domažlicku s vozidlem Škoda Citigo. Řidič vyjížděl z vedlejší komunikace Dr. Sedláka a nedal přednost přijíždějícímu nákladnímu vozidlu značky Tatra s míchačem, který přijížděl od Svrčovce a střetli se. "Řidič osobního vozidla utrpěl zranění a byl převezen k ošetření do nemocnice. Provedené dechové zkoušky byly u obou řidičů s negativními výsledky. Odhadnutá hmotná škoda činí 150 tisíc korun," sdělila Ladmanová.