Nehoda se stala v pátek 24. dubna v 10.58 hodin ve Volšovské ulici v Sušici. „Místní 89letý muž řídil své jízdní kolo směrem do centra města. Při projíždění ostré pravoúhlé zatáčky, u výjezdu z parkoviště u ulice Americké armády, jelo vedle cyklisty osobní vozidlo červené barvy nezjištěné registrační značky s přípojným vozíkem, taktéž nezjištěné registrační značky. Oba současně projížděli ohybem pravoúhlé zatáčky. Dle vyjádření cyklisty řidič zachytil přípojným vozíkem o jízdní kolo a cyklista následně spadl na zem. K pádu z jízdního kola došlo v místech, kde je při pravém okraji vozovky propadlý kanál místní komunikace," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že při pádu na vozovku utrpěl senior zranění. Měl štěstí, byl téměř ihned po pádu ošetřen zdravotníky, kteří náhodně projížděli kolem, a poté byl převezen do nemocnice.

„Dosavadním šetřením se podařilo zjistit, že neznámé vozidlo je buď Peugeot Partner či Citroen Berlingo nebo podobné vozidlo jiné značky s vínovou nebo tmavě červenou metalickou barvou. Zapřažený přívěs je pravděpodobně o rozměrech 200 x 100 cm s pozinkovanou konstrukcí s dřevěnými bočnicemi a na zadním čele je v levé části samolepka," uvedla Ladmanová.

Policie by ráda mluvila nejen s tímto motoristou, ale hledá i řidiče tatry, která jela před ním. Dále ženu, která jela za nimi a po pádu cyklisty zastavila vozidlo (zřejmě Škodu Octavia světlé barvy) a šla muži poskytnout pomoc. Hledán je i chodec, který se podle fotografie z kamer nacházel v tu chvíli na protější straně komunikace.

„Policie ČR žádá případné svědky, aby neprodleně kontaktovali dopravní inspektorát v Klatovech v pracovních dnech na telefonních číslech 974 334 251 nebo 974 334 250. Jinak na linku 158. Informace můžete podat i na e-mail kt.di.podatelna@pcr.cz," dodala Ladmanová.