„Dvaatřicetiletý řidič motocyklu Suzuki při průjezdu dvojité zatáčky pod železničním podjezdem ve směru na obec Loučim nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a jiným okolnostem, které je možno předvídat. Přejel za pravou krajnici, kde narazil do zděné konstrukce železničního podjezdu a s motocyklem upadl do jízdní dráhy protijedoucího osobního vozidla Renault Megane. Došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič motocyklu těžké zranění, s nímž byl transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Plzeň–Lochotín. Dle vyjádření řidiče renaultu se motocyklista při nájezdu pod železniční podjezd míjel s protijedoucím nákladním vozidlem s návěsem, které již bylo na výjezdu z inkriminovaného místa železničního podjezdu,“ upřesnil průběh nehody policejní mluvčí Otakar Roll s tím, že nákladní souprava, která se měla míjet s motocyklem Suzuki, byla modré nebo šedé barvy.

„Dalším šetřením bylo zjištěno, že bezprostředně po nehodě přijel od Hluboké Peugeot 307 červené nebo vínové barvy, jehož řidič – aniž by se přesvědčil, zda nedošlo ke zranění účastníků nehody, se s vozidlem před železničním podjezdem otočil a odjel,“ popsal dění na místě nehody mluvčí PČR.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem policisté žádají občany, kteří by mohli podat informace k této dopravní nehodě a napomoci tak k jejímu řádnému prošetření, aby kontaktovali domažlický dopravní inspektorát prostřednictvím telefonních čísel 974 331 255 a 974 331 251, mohou také využít bezplatnou linku tísňového volání 158.