Odpoledne zasahovali proti ekologickým aktivistům v šumavské lokalitě Na Ztraceném, večer skončili v nemocnici. Řeč je o čtveřici policistů, kteří cestou z Modravy do Plzně havarovali a jejichž dodávka skončila na střeše. Všichni vyvázli s lehkými zraněními.

„Zdravotníci na místě ošetřili celkem pět policistů ve věku 30–40 let,“ uvedla mluvčí krajských záchranářů Lenka Ptáčková. Muži si stěžovali na bolest a utrpěli úrazy hlavy.

Nehoda se stala ve čtvrtek kolem půl osmé večer na nájezdu od Litic na Radobyčice. „Policejní Volkswagen Transporter v civilním provedení se srazil s fabií, kterou řídil 25letý muž. Alkohol byl u obou řidičů negativní,“ potvrdila policejní mluvčí Simona Čejková.

Čtyři policisty záchranáři odvezli do Fakultní nemocnice na Borech a na Lochotíně, podle informací Deníku jsou dva z nich v nemocnici jen na pozorování, dva jsou lehce zraněni. Řidič fabie vyvázl bez zranění.

Přesné příčiny nehody vyšetřuje policie, podle našich informací nedal mladík ve fabii policistům přednost. Transporter se následně několikrát přetočil přes střechu a skončil mimo vozovku.