Na dřevorubce si museli zahrát hasiči, aby vyprostili automobil, jehož řidič nezvládl v pondělí odpoledne řízení mezi Předslaví a Točníkem a vyletěl ze silnice. Vůz přerazil strom, který na něj spadl, a zůstal viset nad potokem. Nehodu motorista z nedaleké obce přežil a skončil v Klatovské nemocnici, tím ale dramatické chvíle neskončily. Opilý muž odsud totiž utekl a najít se ho nepodařilo ani policistům, kteří po něm pátrali dlouhé hodiny.


„V pondělí v 16 hodin řídil 45letý muž z obce u Klatov osobní automobil Vokswagen Passat ve směru od obce Předslav na Klatovy. Při projíždění levotočivé zatáčky u obce Makalovy nepřizpůsobil rychlost jízdy a na pravé straně vjel na krajnici. Strhl řízení vlevo, ale vozidlo se dostalo do smyku a vjelo mimo vozovku, kde narazilo přední částí do stromu,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Vůz přerazil strom a jeho kmen padl na karoserii. Motoristovi z auta, které zůstalo viset nad potokem, pomohli svědci nehody, nemusel tak čekat na vyproštění hasiči. Řidič se podrobil dechové zkoušce, při níž policisté zjistili 0,90 promile alkoholu, a poté ho odvezla sanitka. „S úrazem hlavy byl převezen na chirurgické oddělení Klatovské nemocnice,“ doplnila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Jenže v nemocnici muž dlouho nepobyl, zmizel odtud ve chvíli, kdy čekal na rentgen. „Muž ze zdravotnického zařízení utekl a policisté i strážníci po něm neúspěšně pátrali. Dosud jsme ho nenašli,“ řekla v úterý odpoledne Ladmanová.

Zatímco řidič prchal z nemocnice, hasiči měli plné ruce práce s jeho autem. „Aby mohlo být vozidlo, které zůstalo zaklíněné ve stromech, vyproštěno, museli hasiči odstranit stromy padlé na automobil a vyřezat několik křovisek kolem,“ informovala krajská mluvčí hasičů Alena Marešová.


„Muž je podezřelý ze spáchání přestupku. Škoda činí 50 tisíc korun,“ uzavřela Ladmanová.