"Čtyřiatřicetiletý řidič jel s osobním automobilem Škoda Octavia v obci Vrhaveč ve směru od Klatov na Běšiny. Po průjezdu levotočivou zatáčkou v mírném klesání vyjel s vozidlem částečně do protisměru, kde levou přední částí svého vozu narazil do levého boku automobilu Volkswagen Passat dvacetiletého řidiče. Na místě po střetu nezastavil a bez provedení jakýchkoliv opatření a poskytnutí zákonné součinnosti odjel. Byl vypátrán hlídkou policistů v blízkosti obce Stojanovice," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Policisté muže vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem 1,60 promile alkoholu v krvi. Při kontrole řidič nepředložil řidičský průkaz, policisté z evidencí zjistili, že má evidovanou platnou blokaci řidičského oprávnění pro všechny skupiny. Dále nepředložil doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. "Dopravní nehoda se obešla bez zranění osob. Řidič pod vlivem alkoholu byl zajištěn, převezen do Klatovské nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 130 tisíc korun," dodala Brožová.

Dopravní policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případem se dále zabývají.