„Sedmatřicetiletý řidič vozidla Ford Focus jel od Klatov na Plzeň a odbočil vpravo k čerpací stanici. Při zajíždění vlivem nepozornosti najel přes obrubník na travnatou plochu, kde přední částí vozidla narazil do sloupku dopravní značky. Potom z prostoru čerpací stanice vycouval a odjížděl na Točník. Při jízdě z klesání vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do sloupku dopravního zrcadla, a vozidlo zde zanechal. Pěšky pokračoval na obec Štěpánovice,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Následně byl zadržen hlídkou policistů, která muže vyzvala k dechové zkoušce, která muži naměřila 2,11 promile alkoholu v krvi. Řidiče zadrželi a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Další nehodu způsobila řidička, která jela s vozem, který měl propadlou technickou. Vše se odehrálo ve čtvrtek odpoledne v ulici Za Tratí v Klatovech. „Jednačtyřicetiletá řidička vozidla Škoda Fabia jela po místní komunikaci a před železničním přejezdem nejela u pravého okraje. Přední částí vozidla narazila do levého boku automobilu Audi A3 osmatřicetileté řidičky. Ta utrpěla při střetu zranění a byla převezena k ošetření do Klatovské nemocnice,“ popsala nehodu mluvčí policie Dagmar Brožová. Požití alkoholických nápojů před jízdou u obou řidiček policisté vyloučili dechovými zkouškami. Při šetření dopravní nehody policisté dále zjistili, že vozidlo škoda má propadlou technickou kontrolu, byla platná do června 2018.