K prvnímu vyjížděli policisté před čtvrtou hodinou ráno nedaleko Velkých Hydčic, kde jel sedmadvacetiletý řidič z Malého Boru po silnici na Horažďovice s vozidlem tovární Škoda Felicia. „Před Horažďovicemi při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy, s vozidlem dostal smyk a havaroval v levém silničním příkopu, kde se vozidlo otočilo do protisměru původního směru jízdy,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Policisté muže vyzvali k dechové zkoušce, která byla s výsledkem 2,11 promile alkoholu v krvi. Opakované měření ukázalo hodnotu 2,08. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 10 tisíc korun.

Ilustrační foto.
Pro cyklistu letěl na Špičák vrtulník

Další nehoda se stala u Beňov po sedmé hodině ráno, kde pětatřicetiletý řidič z Domažlicka jel s vozem Audi Q7 od Klatov na Domažlice, dostatečně se nevěnoval řízení vozidla, když se otočil vpravo na 22letou spolujedoucí. „Vyjel vpravo mimo vozovku, kde pravou částí svého vozidla narazil do kamenného obrubníku a zdi silničního mostu. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Provedenou dechovou zkouškou bylo řidiči naměřeno 1,60 promile alkoholu v krvi,“ sdělila Brožová. Muž byl zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Obě nehody řeší policisté dopravního inspektorátu v Klatovech a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Při nehodách nikdo nebyl zraněn.