V sobotu se vážně zranil opilec, který doslova skočil pod projíždějící auto, a v neděli museli hasiči vystříhat z auta dvě ženy. Jejich zranění naštěstí nebyla tak vážná, jak se původně zdálo.

„V sobotu v 16.40 hodin ve Strakonické ulici přecházeli dva muži komunikaci v místě, kde není přechod pro chodce. Vzhledem k tomu, že zprava přijížděla Škoda Felicia, zastavili v levém jízdním pruhu u středu vozovky. Když automobil dojel k chodcům, jeden muž se nečekaně rozběhl a vběhl do jízdní dráhy vozidla. Řidiči se i přes prudké brzdění již nepodařilo zabránit střetu a levou přední části vozidla narazil do chodce,“ popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že tamní 31letý muž utrpěl zranění, takže k němu musel řidič přivolat lékařskou pomoc. „Muž byl převezen do nemocnice v Sušici se zraněním zad,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. „Chodec se podrobil dechové zkoušce a alkoholtester naměřil 1,99 a opakovaně 1,77 promile alkoholu v dechu. Škoda činí 10 000 Kč,“ dodala Ladmanová.

V neděli se v Horažďovicích staly krátce po sobě další dvě nehody. „V 15 hodin řídil 57letý muž ze Sušicka vozidlo VAZ po ulici Mayerova a na křižovatce nezastavil u dopravní značky „stůj, dej přednost v jízdě!“ a vjel na ulici Loretskou, kde po hlavní komunikaci jelo vozidlo Ford Galaxy a došlo ke střetu vozidel, popsala vážnější z nich Ladmanová. „V jednom automobilu zůstaly dvě zaklíněné osoby. Hasiči obě zraněné ženy vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Uniklé provozní kapaliny jednotka odstranila pomocí sorbetu,“ doplnila krajská mluvčí hasičů Alena Marešová. Dechovou zkouškou bylo u obou řidičů vyloučeno požití alkoholu před jízdou. Škoda na vozidlech činí 85 000 Kč.

Bouralo se i v dalších městech, například v pátek vyjížděli hasiči ke kuriozní nehodě v klatovské Měchurově ulici. „Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla, které zůstalo ve dva metry hlubokém výkopu na střeše. Řidička byla venku z vozidla bez zranění. Při nehodě byly poškozeny kabely ve výkopu. Po vytažení automobilu hasiči zkontrolovali také plynové potrubí, které naštěstí nebylo poškozené,“ informovala Marešová.