Přestože podobné nehody často končívají tragicky, on vyvázl jen s pár drobnými šrámy. Policisty poté šokoval podruhé, když mu naměřili bezmála čtyři promile alkoholu.

„Ve čtvrtek ve 22.10 hodin řídil 47letý muž z obce u Kadova vozidlo Škoda 120 po komunikaci od obce Svéradice na obec Lnáře. Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a sjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil s vozidlem do stromu,“ popsala nehodu klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Záchranáři, kteří byli přivoláni na místo, obdrželi informaci, že ve voze jsou dva zranění. Objevili ale jen jednoho muže, sice silně opilého, ale evidentně bez vážné zdravotní újmy. „Po našem příjezdu zde byla jedna osoba. Údajně měly být dvě, ale to se nepotvrdilo,“ řekl Deníku na místě hasičský velitel zásahu Vladimír Rengl a dodal, že hasiči nemuseli muže ze zdemolovaného vozu vyprošťovat, ale dokázal vylézt sám. „Neměl žádné vážnější zranění, po ošetření byl ponechán na místě,“ potvrdila i krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková, že při motoristovi stáli všichni svatí.

Vyšetřování prokázalo, že muž usedl za volant, přestože měl v sobě takovou dávku alkoholu, že by to mohlo být pro někoho smrtelné. „Muž se podrobil dechové zkoušce a alkoholtester naměřil 3,94 promile alkoholu. Řidič se odmítl podrobit lékařskému vyšetření a odběru krve. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila Ladmanová. Řidiče tak může soud poslat za mříže. (ki, dl)