Nehoda se stala v pátek pět minut po dvacáté hodině. Dvaapadesátiletý mužz Berouna s Volkswagenem Golf projížděl mírnou pravotočivou zatáčku směrem od centra, přitom vjel do protisměru, kde levou přední částí vozidla narazil do protijedoucího automobilu značky BMW řízeným osmadvacetiletou řidičkou z Klatovska. Jak se následně ukázalo, vzhledem ke stavu řidiče golfu se nebylo čemu divit.

„Policisté oba účastníky dopravní nehody vyzvali k dechovým zkouškám. U ženy měla zkouška negativní výsledek, u řidiče se ale objevil pozitivní výsledek, a to 2,67 promile alkoholu. Policisté muže následně zajistili a převezli do sušické nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že škoda vzniklá na vozidlech byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun.

Nehodou se dále zabývají policisté z klatovského dopravního inspektorátu. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila Brožová.

Vzhledem k tomu, že muž v opilosti způsobil nehodu, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobodu plus pokuta a zákaz řízení.