Víkend nebyl pro řidiče z Klatovska právě šťastný, záchranáři museli zasahovat hned u několika vážných dopravních nehod. K jedné letěl dokonce vrtulník. Alarmující je, že výraznou roli sehrál i alkohol.

Vše začalo v pátek ve třináct hodin, kdy 29letý muž ze Strakonicka nezvládl při jízdě od Horažďovic na Rabí svůj Renault Megane. „Za křižovatkou na obec Týnec vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do silničního příkopu," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že řidič sice vyvázl bez zranění, ale dechová zkouška u něj prokázala 1,11 promile alkoholu.

Několik hodin poté ale už měli zdravotníci plné ruce práce, a to nedaleko Hrádku u Sušice. „Na louce řídil 21letý muž z Horažďovicka traktor Zetor 6945. Při sjíždění kopce nezvládl řízení, traktor se na travnatém podloží dostal do smyku a převrátil se přes střechu," popsala nehodu Ladmanová. Z kabiny traktoru vypadl řidič i jeho spolujezdec, pro něhož musel letět vrtulník. „Muž ve věku 35 let byl se středně těžkým poraněním hrudníku a otřesem mozku transportován do Fakultní nemocnice v Plzni," uvedl manažer vnějších vztahů Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Michal Kobela. „Řidič měl dechovou zkoušku i test na návykové látky negativní. Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," dodala Ladmanová.

Ke kuriózní nehodě vyjížděli policisté v sobotu večer. Na svědomí ji má 28letý muž z Chudenicka, který jel s vozidlem domácí výroby, bez karoserie, jen s ochranným rámem kolem prostoru pro osádku, od obce Poleň na Mlýnec. Tam ale v zatáčce nezvládl řízení a vozidlo se přes přední část převrátilo na komunikaci. „Řidič se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,04 promile alkoholu. Řidič i spolujedoucí žena byli převezeni k lékařskému ošetření do nemocnice v Klatovech," uvedla Ladmanová a dodala: „Před příjezdem hlídky policie bylo vozidlo dosud nezjištěnými osobami z místa odstraněno a podařilo se jej vypátrat následující den. Vozidlo nemá schválenou technickou způsobilost ani přidělenou registrační značku. Policie dopravní nehodu dále šetří, muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky."

Uvězněný v autě

Pořádně dlouhou a bolavou hodinu si prožil 21letý mladík z Janovicka, který v neděli kolem třetí hodiny ranní nezvládl jízdu z Janovic nad Úhlavou směrem na Veselí. Na rovném úseku narazil do kovového zábradlí mostu, které se zabodlo do interiéru kabiny vozidla. V autě, které mělo zdeformovanou celou přední část, zůstal zraněný mladík zaklíněný. „Okolo čtvrté hodiny bylo havarované vozidlo nalezeno občanem, který nehodu oznámil, a hasiči řidiče z vozidla vyprostili," uvedla Ladmanová a dodala, že motorista se podrobil dechové zkoušce, při níž přístroj naměřil 2,08 promile alkoholu. „Muž byl se zraněním hlavy a ramene převezen do Klatovské nemocnice," doplnil Kobela.

Série vážnějších nehod skončila v neděli odpoledne na Šumavě, kde na silnici mezi Hartmanicemi a Železnou Rudou poblíž odbočky na Slučím tahu vyletěla řidička ze silnice. Vozidlo skončilo na střeše asi 20 metrů od komunikace. „Pacientka byla při vědomí. Přestože byla bez zjevných poranění, stěžovala si na bolest hlavy a nevolnost. Z důvodu podezření na poškození krčních obratlů jí pracovníci informační a strážní služby šumavského parku nasadili krční límec. Následně byla odvezena do nemocnice na vyšetření," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.