„Dvacet minut po třiadvacáté hodině jela osmadvacetiletá žena ze Sušice s vozidlem Škoda Felicia po tamní Smetanově ulici a na křižovatce s hlavní ulicí Čsl. Armády odbočovala vpravo, kde vjela do protisměru a čelně narazila do projíždějícího vozidla Ford Fiesta. Řidička se podrobila dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,55 a opakovaně 1,47 promile alkoholu.

Řidička byla se zraněním převezena k ošetření do zdravotnického zařízení, kde se podrobila i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve,“ informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Dechová zkouška u řidičky nabouraného fordu byla negativní, škoda byla odhadnuta na 60 tisíc korun. „Řidička felicie je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Ladmanová.

Přes jedno promile nadýchal i řidič VW Passat, kterého hlídka zastavila ve 21:25 hodin v Pražské ulici.

„Devětačtyřicetiletý muž ze Sušice projížděl směrem do centra města. Podrobil se dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,17 a opakovaně 1,09 promile alkoholu. Řidič souhlasil s lékařským vyšetřením i odběrem krve a byl převezen do místní nemocnice,“ uvedla Ladmanová s tím, že policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Poslední z hříšníků sice nadýchal méně, ale řídil bez „papírů“. Policisté jej kontrolovali, když zaparkoval peugeota ve Smetanově ulici. „Policisté zjistili, že jedenatřicetiletý muž z Kašperskohorska má platnou blokaci řidičského oprávnění. Řidič se podrobil i dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem 0,39 a opakovaně 0,36 promile alkoholu,“ doplnila Ladmanová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku.