"Sedmatřicetiletá žena z obce u Nýrska jela na jízdním kole po Nýrsku. Ve 21.15 hodin vyjížděla směrem od sportovního areálu na obec Stará Lhota, kdy chtěla odbočit vpravo, ale podívala se na cyklistu, který odbočoval směrem do centra. Žena s jízdním kolem sjela mimo komunikaci, spadla do silničního příkopu, utrpěla zranění a byla převezena do nemocnice v Klatovech k ošetření. Provedená dechová zkouška byla u cyklistky s výsledkem měření 2,60 promile alkoholu a policisté si vyžádali odběr krve v nemocnici," sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Žena je podezřelá ze spáchání přestupku, který bude postoupen správnímu orgánu.

Mezinárodní folklorní festival v Klatovech.
Nádvořím jezuitské koleje zněl folklor, začal tím 27. ročník festivalu

Dalším, kdo si neodpustil před jízdou alkohol, byl řidič, kterého policie zastavila v ulici Fr. Šumavského v devatenáct hodin s vozem značky Renault Thalia. Policisté při kontrole zjistili totožnost místního čtyřiapadesátiletého muže, který se na výzvu podrobil dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 1,83 a opakovaně 1,88 promile alkoholu a přiznal, že během dne popíjel alkoholické nápoje.

Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.