„Řidič Škody Rapid, ročník 1982, jel na Klatovy, kdy na přímém úseku jej zřejmě oslnilo slunce. S vozidlem následně přejel do protisměru vlevo, kde se čelně střetl s automobilem Citroën C3, který řídil muž ročník 1952, který byl následně se svým vozidlem odražen na vůz Škoda Octavia jedoucím za ním, který řídil muž ročník 1979. Příčinou dopravní nehody je pravděpodobně způsob jízdy. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou,“ popsala policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Na místo nehody vyjížděli také hasiči, kteří naštěstí nemuseli nikoho z havarovaných vozů vyprošťovat. „Na místě se nacházeli čtyři zranění dospělí lidé. Pomáhali jsme s jejich ošetřením. Tři byli zdravotnickou záchrannou službou transportováni pozemní cestou do Klatovské nemocnice, čtvrtá musela být transportována do vrtulníku. Po vyšetření nehody policií jsme uklidili následky nehody,“ uvedl hasičský velitel zásahu Rostislav Trefanec.

Vrtulník usedl nedaleko nehody v poli. „Žena ročník 1930 byla letecky převezena na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni s těžkými zraněními, ale při vědomí. Ostatní utrpěli lehčí zranění,“ doplnil informace mluvčí zdravotnické záchranné služby Vítězslav Sladký.