Noční jízdu na neosvětleném terénním motocyklu zaplatil životem 27letý muž z Dobřan, který se střetl na rozhraní okresů Klatovy a Plzeň-jih s protijedoucím vozidlem.


Neštěstí se stalo na hlavním tahu z Klatov na Plzeň nedaleko Borov u odbočky na Nezdice v úterýpřed 23. hodinou. Motorkář jedoucí na neosvětleném stroji pravděpodobně značky husqvarna se střetl s protijedoucím nissanem řízeným ženou z Klatovska. Přiletět pro něj musel záchranářský vrtulník. „Muž v kritickém stavu byl letecky transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni. Při nehodě se zranily i dvě ženy cestující v automobilu, u obou ale stačilo ošetření na místě,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

I přes snahu lékařů ještě v noci motorkář těžkým zraněním podlehl. Zda muž, který není podle informací Deníku pro policisty nepopsaným listem, nebyl pod vlivem alkoholu či drog, odhalí až nařízená soudní pitva. Ačkoli mladík vědomě riskoval noční jízdou na motocyklu bez světla život, není podle policie zatím jasné, kdo za tragickou nehodu může. „Příčinu a míru zavinění šetříme,“ řekla Deníku Dana Ladmanová z klatovské policie.

Krajská mluvčí hasičů Alena Marešová doplnila, že kvůli nehodě byla frekventovaná komunikace na více než hodinu uzavřena.