Nehoda vozidla Renaultu Kangoo se stala v pátek v podvečer v Kokšíně. „Osmadvacetiletý řidič z Prahy jel ve směru od Švihova na Klatovy. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy, s vozidlem na mokré vozovce dostal smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci. Narazil do silničního příkopu, dále se vozidlo odrazilo a zadní částí vozidla narazilo do oplocení domu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Požití alkoholických nápojů před jízdou u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. Dopravní nehodu policie dále šetří. Hasiči zajistili místo nehody a provedli úklid vozovky.

U nehody museli zasahovat i zdravotníci, kteří odvezli do nemocnice čtyři cestující včetně dětí. „Po nezbytném ošetření na místě jsme do Klatovské nemocnice odvezli dvě ženy, ročník 1963 a 1988, a dvě děti, které jsme předali na ambulanci dětského oddělené a dospělé na chirurgii,“ sdělil krajský mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

V Kokšíně zasahovali hasiči, policisté a záchranka už v noci, kdy museli zraněného muže, ročník 1991, vyprošťovat. Nebylo ale nutné použít hydraulické nástroje. „Muž byl převezen na chirurgické oddělení Klatovské nemocnice a nebyl ohrožen na životě,“ informoval Brejcha.

S úrazem hlavy skončila ve strakonické nemocnici žena, ročník 1971, která nabourala v pátek u Slatiny na Horažďovicku do sloupu.

Nepřizpůsobení rychlosti bylo na vině také u nehody, která se stala v sobotu o Ostřetic. „Devatenáctiletá řidička z Blovic jela s vozem Honda Civic ve směru od Klatov na Ostřetice. Před obcí Ostřetice nepřizpůsobila rychlost jízdy a při projíždění levotočivé zatáčky dostala s vozidlem smyk. Poté havarovala vlevo mimo komunikaci do silničního příkopu. Dechová zkouška u řidičky vyloučila požití alkoholických nápojů před jízdou. Dopravní nehoda se obešla bez zranění osob. Dopravní nehodu dále policie šetří,“ sdělila za policii Brožová.