BMW s pětičlennou posádkou jelo od Klatov na Švihov. „Při projetí levotočivé zatáčky za obcí Kokšín nepřizpůsobil 21letý řidič rychlost jízdy, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde bočně narazil do skály. Byl odražen vlevo mimo komunikaci, kde se převrátil na střechu a následně vjel do koryta Točnického potoka,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Nehodu nepřežil spolujezdec ze zadního sedadla. Ostatní potřebovali péči záchranky. „Zhruba třicetiletého muže se středně těžkým zraněním jsme letecky transportovali do trauma centra Fakultní nemocnice Plzeň, do stejného zařízení byl pozemní cestou převezen asi 25letý pacient,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Dodala, že dva mladíci utrpěli jen  lehká zranění a byli transportováni do Klatovské nemocnice.

Policie zatím ztotožnila jen řidiče, ostatní spolucestující ale byli nejspíše jako on Rumuni. „Dechová zkouška u řidiče na alkohol byla negativní. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 100 tisíc korun,“ dodala Brožová.