Tři lidé se zranili v sobotu odpoledne při nehodě tří osobních automobilů u Lomce na hlavním tahu z Klatov do Nýrska. Pro jednoho z nich musel přiletět vrtulník. Podle informací Deníku jde o člena vedení Klatovské nemocnice a významného činovníka ČSSD.

Nehodu pravděpodobně způsobil řidič subaru jedoucí od Klatov, který odbočoval na Lomec. Po jeho manévru se čelně srazily opel a seat. „Příčiny nehody jsou ale i nadále v šetření,“ upozornili na místě dopravní policisté.

Lidé ve vozidlech měli štěstí, že u nehody byli velmi rychle hasiči, kteří místem shodou okolností projížděli při kondiční jízdě. „Vyprošťovat jsme nikoho nemuseli, jen jsme jednu paní vyndali z vozidla. Osobám jsme poskytli předlékařskou pomoc a pomohli s jejich transportem do vrtulníku a sanitek,“ informoval hasičský velitel zásahu Stanislav Kopecký.

„Vrtulník transportoval těžce zraněného 44letého muže s poraněním pánve na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni. Na chirurgii Klatovské nemocnice odvezly sanitky dvě ženy, které utrpěly poranění hrudníku,“ doplnila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Bez újmy na zdraví vyvázla jen posádka subaru.

Nehoda na desítky minut zcela zablokovala provoz na hlavním tahu z Klatov do Nýrska. Provoz komplikovalo i to, že zhruba sto metrů od ní se v koloně srazila další dvě vozidla, tento karambol se ale už obešel bez zranění.

AKTUALIZOVÁNO /PO 11:50/

Nehodu podle policie zavinil 27letý řidič subaru, který jel ve směru z Klatov na Nýrsko.„V obci Lomec odbočoval vlevo a nedal přednost protijedoucímu vozidlu opel, jehož řidička se snažila vyhnout střetu s tímto vozidlem. Při tom došlo k bočnímu střetu vozidel a automobil opel byl odražen do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem seat, které jelo ve směru od Klatov,“ popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie.