Po pádu ze silného stroje letěl několik desítek metrů po silnici a přistál v levém příkopu. Naštěstí v tu chvíli nejelo v protisměru žádné auto.

Motorkářova aprilia se klouzala po asfaltu téměř sto metrů a poté se vzňala. „Ještě před naším příjezdem motocykl uhasili řidiči, kteří u nehody zastavili. Použili hasicí přístroj z vozu a protože nestačil, tak také vodu, pro kterou chodili na louku,“ uvedla hasičský velitel zásahu Vladimír Reindl.

Bez šrámů nevyvázla ani octavia, která po střetu skončila v levém příkopu a poté se vrátila zpět na silnici. Její asi 50letou řidičku z Klatovska, která při nehodě utrpěla především pořádný šok, odvezla k ošetření do sušické nemocnice sanitka, stejně jako motorkáře. „Mladík utrpěl otřes mozku, má zlomenou klíční kost, poraněnou nohu a další zranění,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Vrtulník, který jen za poslední čtyři dny letěl na Klatovsku ke třem nehodám, volán být nemusel.

Škoda zatím není známa a stejně tak policisté zatím neznají příčinu nehody. „To, jak ke střetu došlo, je předmětem vyšetřování,“ uvedli dopravní policisté.