První se stala v pondělí v ranních hodinách na kruhovém objezdu v Puškinově ulici v Klatovech. „Řidička jela s vozidlem Renault Megane ve směru od ulice 5. května a přehlédla jedoucí vozidlo Alfa Romeo a narazila do pravého boku přední částí vozidla Renault. Škoda je 90 000 Kč," informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

„Jednu lehce zraněnou osobu odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice. Jedno z vozidel bylo schopné pokračovat v jízdě, druhé hasiči pomohli naložit na odtahovou službu," doplnila krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

O dvě hodiny později se střetly dva osobní automobily u Sušice. „Žena řídila vozidlo Škoda Favorit ve směru od Sušice na Hrádek a při jízdě pravotovočivou zatáčkou vjela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem hyundai. Došlo k poškození svodidel u vozovky. Celkem škoda je 16 000 Kč," sdělila Ladmanová.

Kvůli nehodě byla silnice zhruba hodinu zcela uzavřena. „Obě řidičky byly odvezeny s lehkými poraněními do nemocnice," uvedla Jakoubková.