„Řidič ročník 2000 vozidla Škoda Octavia jel ve směru na Štěpánovice, kdy z dosud zjištěných informací se nevěnoval řízení a vyjel vlevo do protisměru. Zde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Opel, který řídila žena, ročník 1968, a následně po odražení čelně narazil do protijedoucího nákladního vozidla Iveco, kde za volantem seděl muž, ročník 1990. Provedené dechové zkoušky řidičů a řidičky byly negativní. Okolnostmi a příčinou dopravní nehody se policisté nadále zabývají," informovala policejní mluvčí Iva Vršecká.

Ilustrační fotografie.
ANKETA: Vánoční cukroví bývalo větší než nyní. Jaké máte nejraději?

Na místě zasahovali hasiči, kteří měli plné ruce práce. Dodávka a dva osobní vozy skončily po střetu částečně nebo zcela mimo komunikaci. „Na místě nehody byly tři zraněné osoby, z nichž jsme jednu museli vyprostit," uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

I přes výrazně poničená auta skončila nehoda jen lehčími zraněními. „Záchranáři na místě ošetřili ženu, ročník 1968, s lehčími zraněními a dva muže, ročník 2000 a 1990, také s lehčími zraněními, všichni byli transportováni do Klatovské nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.