„Řidič, ročník 1966, osobního vozidla tovární značky Mazda jel ve směru od obce Hnačov na Plánici. Pravděpodobně měl sjet pravým kolem do příkopu, kdy při pokusu z něj vyjet strhl řízení a s vozidlem sjel do protějšího příkopu, kde narazil do betonové vpusti a stromů. Spolu s ním byla ve vozu spolujezdkyně, ročník 1931, která utrpěla zranění neslučitelná se životem. Řidič byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice," popsala policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Dechovou zkoušku měl řidič negativní. Na místo byl přivolán koroner. Komunikace je průjezdná.

Hasiči museli řidiče a spolujezdkyni z vozu vyprostit. „K vyproštění obou osob nebylo zapotřebí hydrauliky," doplnil krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

Záchranáři na místě dělali, co mohli. „Záchranáři z místa transportovali muže ročník 1966, který utrpěl středně těžká zranění a byl při vědomí směřován na akutní příjem FN-Lochotín. Žena ročník 1931 byla na místě laicky resuscitována, záchranáři v resuscitaci pokračovali další dvě desítky minut. Přes veškeré jejich úsilí se jim u ženy nepovedlo obnovit životní funkce, lékařka konstatovala úmrtí ženy na místě," informovala krajská mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Ilustrační foto.
Při vážně nehodě s náklaďákem se těžce zranila řidička i dvě děti