Záchranné složky zasahovaly ve čtvrtek po půl čtvrté odpoledne na silnici I/20 u křižovatky na Všeruby a Líšťany. Právě zde se srazila na zasněžené silnici čtyři auta. "Komunikace je po nehodě neprůjezdná," upozornil po čtvrté hodině mluvčí hasičů Petr Poncar. Záchranáři ošetřili na místě čtyři osoby. "Žena, muž a dítě utrpěli lehčí zranění. Po ošetření jsme je převezli na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," dodala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Čtvrtým zraněným byl starší muž, u kterého se obtíže projevily později. Také on byl převezen do nemocnice.

Podle zjištění policie pravděpodobně řidička auta Škoda nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze vozovky. "Narazila do před ní jedoucího Volkswagenu, po nárazu se její auto dostalo do protisměru, kde se střetla s vozem Audi, které se roztočilo a čelně střetlo s dodávkou jedoucí od Plzně," popsala pravděpodobný průběh nehody mluvčí policie Hana Kroftová. Dechové zkoušky vyloučily přítomnost alkoholu u všech řidičů. Silnice byla opět průjezdná až krátce před šestou hodinou.

Mezi Domažlicemi a obcí Třebnice havaroval po čtvrt na pět autobus. "Je na boku. Na místě je jedna zraněná osoba, ostatní jsou nezraněni a evakuují se do náhradního autobusu, který přistavil dopravce. Jedná se o 20 osob," uvedl mluvčí hasičů. Nehoda silnici zcela uzavřela.

Ve stejnou dobu vyjížděli hasiči také na silnici I/20 mezi odbočkou na Nevřeň a Novou Hospodou. "Střetla se zde dvě osobní auta, záchranáři ošetřují jednoho zraněného," informoval Poncar.

Počasí potrápilo také řidiče na dálnici D5, kde opět kolem čtvrt na pět havarovalo osobní auto. "Stalo se tak u sjezdu na Sulkov ve směru na Prahu. Jedna osoba je v péči záchranářů," řekl Poncar.

Jedno osobní auto havarovalo po čtvrté hodině odpoledne také mezi Klášterem a Dvorcem. I zde záchranáři pečovali o jednoho zraněného.