Poprvé na Sušicko, kde havaroval v sobotu před polednem motorkář. „Devětapadesátiletý muž z Berounska, který jel s motocyklem značky BMW, za křižovatkou na obec Radešov nezvládl v levotočivé zatáčce řízení a vjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval v pravém silničním příkopu,“ popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie. „Muž byl po ošetření přepraven letecky na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Pacient byl při vědomí a nebyl v bezprostředním ohrožení života,“ informoval krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

Na stejné místo byl letecky dopraven i motorkář, jenž boural v sobotu odpoledne na Čachrovsku. „Devětatřicetiletý muž z Běšinska jel s motocyklem značky Honda po místní komunikaci od obce Chvalšovice. Při projíždění mírné pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy, přejel s motocyklem do protisměru a střetl se s protijedoucím traktorem,“ uvedla Ladmanová.

Do třetice přistával vrtulník v neděli dopoledne na silnici z Klatov do Nýrska. U Novákovic devatenáctiletý mladík z Janovicka nezvládl VW Polo a vjel do silničního příkopu, kde čelně narazil do betonového můstku. Zatímco on utrpěl jen lehké zranění, jeho spolujezdkyně dopadla mnohem hůře. „Žena ročník 1999 byla přepravena s úrazem hrudníku na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ řekl Brejcha.

Bouralo se i jinde. „V pátek jsme vyjížděli k dalším dvěma nehodám se zraněním – u Dolan a Javorné,“ potvrdil krajský mluvčí hasičů Petr Poncar. Zraněním skončila i nehoda motorkáře v autokempu v Anníně či sobotní noční náraz vozu plného opilých Ukrajinců do sloupu v Klatovech.