Bylo jich sedm, stejně jako v roce 2013. Přibylo ale těžce zraněných, jejichž počet vzrostl z 18 na 23, i lehce zraněných. Těch vloni odvezly sanitky od nehod 218, zatímco předloni to bylo o sedm méně.

„V roce 2014 bylo Policii ČR na teritoriu Klatovska nahlášeno celkem 367 dopravních nehod. V porovnání s rokem 2013 to je o 61 dopravních nehod méně. Hmotná škoda dosáhla 27 milionů korun a je nižší o více než tři miliony korun proti předchozímu roku," zbilancovala loňské dění na silnicích Klatovska Dana Ladmanová z klatovské policie a přidala další statistické údaje.

Nejčastější příčinou nehod již několik let zůstává nesprávný způsob jízdy (154 případů), který má podíl na celkové nehodovosti 42 %.
Následuje nepřiměřená rychlost, která byla evidována ve 113 případech a má tak podíl na nehodovosti 31 %. „Právě v této kategorii bylo nejvíce usmrcených osob – pět. Zraněno těžce bylo 13 osob a lehce 77," upozornila Ladmanová.

„Řidiči pod vlivem návykových látek zavinili celkem 48 dopravních nehod, při kterých bylo osm osob zraněno těžce a 18 osob lehce," uvedla Ladmanová a dodala, že plných 32 viníků nehody mělo v sobě více než jedno promile alkoholu.

Statistiky dále říkají, že v roce 2014 zaregistrovali policisté na Klatovsku 32 případů, kdy viník nehody z místa ujel.

Nejvíce se bouralo v sobotu, nejméně v neděli.