Řidič "zaparkoval" na kolejích. Navíc neměl za volantem co dělat.

"Řidič jel s vozidlem Škoda Octavia, projížděl ulicí Za Kasárny ve směru od ulice V Nuzných, kde po předjetí vozidla značky Ford Focus odbočil vpravo na železniční přejezd. Nepřizpůsobil rychlost jízdy, kdy vjel na železniční koleje. Policisté přijali oznámení o dopravní nehodě a vyjeli na místo, kdy zjistili totožnost místního čtyřicetiletého muže. Dopravním policistům muž tvrdil, že vozidlo neřídil a byl spolujezdec, ale podle svědků vzniklo důvodné podezření, že vozidlo skutečně řídil," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

K tomu, že se vymlouval, měl zřejmě důvod, protože následně se odmítl podrobit dechové zkoušce a lékařskému vyšetření, zda neřídil pod vlivem alkoholu.

Požár vánočních stromků a větví v Sušici.
Hasiči v Sušici vyjížděli k hořícím hromadám vánočních stromků

Důvodem ale mohlo být i to, že neměl za volantem vůbec co dělat. Policisté totiž v rámci dalšího šetření zjistili, že muž má podle rozhodnutí Okresního soudu v Klatovech uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od měsíce října 2021 na 16 měsíců.

Odhadnutá hmotná škoda činí 20 tisíc korun.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.