Spadla ze stroje a vážně se zranila.

„Nehoda se stala na komunikaci mezi Rejštejnem a Čeňkovou Pilou, kde 57letý muž řídil Suzuki GSX 750. Při projíždění levotočivé zatáčky spadla o rok starší spolujezdkyně z motocyklu. Událost se obešla beze škody, u řidiče byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou,“ popsala nehodu klatovská policistka Dana Ladmanová.

Žena byla po pádu ze stroje podle dostupných informací v bezvědomí, od řidiče se jí ale záhy dostalo první pomoci a pak ji již převzali zdravotníci. „My jsme pomohli záchranné službě s transportem pacientky do sanitky,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Alena Marešová.

„Žena byla s vážným poraněním hlavy a horních končetin převezena do nemocnice v Sušici,“ řekla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Nehody motorkářů nejsou ani na Klatovsku nijak výjimečné a i letos sem už pro jednoho vážně zraněného musel letět vrtulník, ale případy, kdy motorkář ztratí spolujezdkyni a sám bez úhony pokračuje v jízdě, jsou velmi vzácné. „Podobnou nehodu jsme v poslední době neprošetřovali,“ potvrdila Ladmanová.