"V odpoledních hodinách došlo na křižovatce silnic II/192 a III/1927 u obce Pocínovice k vážné dopravní nehodě. Řidička, ročník 1966, jela vozidlem Škoda od obce Běhařov na obec Orlovice. Podle dosud zjištěných informací nedala přednost v jízdě motocyklu BMW jedoucímu po hlavní pozemní komunikaci ve směru jízdy od Loučimi na Nýrsko a došlo ke střetu," uvedla policejní mluvčí Iva Vršecká.

Pro motorkáře přiletěl vrtulník. "Záchranáři na místě ošetřili muže motorkáře ročník 1955, který utrpěl vážná zranění, v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami byl transportován letecky na emergency FN-Lochotín. Z vozidla byla ošetřena žena ročník 1966, bez zjevných zranění a obtíží, ponechána na místě," sdělila krajská mluvčí záchranářů Mária Svobodová. Vážným zraněním však motorkář podlehl, jak potvrdila policie.

Dechová zkouška u řidičky byla negativní. Ve vozidle s ní dále cestovala spolujezdkyně, ročník 2015, která neutrpěla žádná zranění. Věc si převzali domažličtí kriminalisté, kteří se příčinou a okolnostmi dopravní nehody budou nadále zabývat.

Policie ČR - ilustrační foto.
Nehoda čtyř aut uzavřela hlavní tah do Plzně. Mezi zraněnými byl i kojenec