Naštěstí nesmetl žádného chodce ani nenaboural do jiného auta, což by skončilo tragicky. I tak záchranáři vyjížděli ke třem zraněným.

Osmnáctiletý místní muž jel nahoru Gorkého ulicí. „Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal se s vozidlem do smyku, který nezvládl a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde postupně narazil do plechových vrat oplocení domu a garážových vrat,“ popsala karambol Dana Ladmanová z klatovské policie. Dodala, že dechová zkouška byla u řidiče s negativním výsledkem.

Podle svědka nehody jel mladík ve městě velice rychle. „Viděl jsem ho, jak se vyřítil ze zatáčky. Podle mého názoru jel více než stovkou. Roztočil se a řítil se na mě. Už jsem myslel, že budu muset skočit přes plot, ale narazil do vrat a do garáže,“ popsal očitý svědek a dodal: „Měl jsem obrovské štěstí, že jsem šel o půl minuty později, jinak bych už tady nebyl.“

Dalším velkým štěstím podle něj bylo, že v tu chvíli byla silnice prázdná, jinak byli mrtví.

Trojice v autě dopadla ještě dobře, nic vážného se jí nestalo. „Dva mladí muži a mladá žena, ročníky 2001 a 2002, byli převezeni s naraženými hrudníky do Klatovské nemocnice,“ potvrdila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.