Pátek třináctého si jako optimální den pro skoncování se životem zvolil podle informací Deníku teprve 19letý mladík z Horažďovicka. Sedl do auta, dupl na plyn a u Velkého Boru narazil v plné rychlosti do stromu. Muž, kterého k zoufalému činu údajně vedly finanční problémy, měl ale štěstí. Náraz přežil a navíc ani neutrpěl vážnější zranění.

Policejní mluvčí Dana Ladmanová nechtěla informace o pokusu o sebevraždu komentovat, nicméně potvrdila, že se nehoda stala a že mladý řidič byl navíc pod vlivem alkoholu. „V pátek 13. ledna v 1.25 hodin u obce Velký Bor řídil 19letý muž z obce u Horažďovic osobní automobil Škoda Felicia. Muž s vozidlem přejel do protisměru a čelně narazil do stromu u levého okraje komunikace. Policisté provedli dechovou zkoušku a bylo naměřeno 1,65 promile alkoholu,“ informovala Ladmanová.

Přestože náraz do stromu bývá často osudný a jen za poslední dva roky takto zahynulo na Klatovsku pět lidí, mladík měl štěstí. „Muž utrpěl jen lehké zranění, se kterým byl převezen do Klatovské nemocnice,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.
„Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci, neboť vůz mu nepatřil. Škoda činí 16 000 Kč,“ dodala Ladmanová.