Vážnější z nehod se stala ve čtvrtek v podvečer, kdy jel 21letý mladík z Klatov se Škodou Octavia od Myslovic na Vítkovice. „Řidič po projetí mírné levotočivé zatáčky vjel na pravou nezpevněnou krajnici a následkem toho se vozidlo dostalo do smyku. Řidiči se nepodařilo smyk vyrovnat, přejel do protisměru, následně ve smyku přejel zpátky do svého jízdního pruhu a vpravo mimo komunikaci čelně narazil do vzrostlého jehličnatého stromu a kamenného pomníčku. Po nárazu bylo vozidlo odraženo zpět na komunikaci," popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová. „Muž byl se závažným poraněním převezen do Klatovské nemocnice," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Až po řidiči mohlo přijít na řadu jeho auto. Celková škoda na vozidle a na pomníčku přesáhla 50 tisíc korun. Nehoda navíc výrazně zkomplikovala jízdu z Klatov na Plánici a zpět. „Silnice byla po dobu vyprošťování vozidla zcela uzavřena," potvrdila krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Zatímco výše uvedený Klatovan před jízdou nepožil nic zakázaného, to se nedá říct o 19letém mladíkovi z Petrovic, který jel ve středu odpoledne v nedaleké Sušici s traktorem s přívěsem. Když před ním na červenou zastavila Škoda Octavia, nedokázal včas zareagovat a zezadu do ní narazil. „Přitom došlo k poškození oje přívěsu, který následkem toho narazil do zábradlí po pravé straně komunikace. Celková škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn," uvedla Brožová.

Požití alkoholu před jízdou u obou řidičů na místě vyloučili dopravní policisté provedenými dechovými zkouškami, ovšem orientační test na přítomnost drog byl u řidiče traktoru pozitivní na marihuanu. „Muž byl zajištěn a převezen do lékařského zařízení v Sušici, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči," doplnila Brožová.

Obě nehody dále šetří policisté z dopravního inspektorátu v Klatovech.