Pětadvacetiletá žena, která má trvalé bydliště v Mostu, údajně po hádce odešla od přítele. V 16.20 hodin byla nalezena ležící na silnici v Zavlekově, byla v bezvědomí.

„Jeli jsme s manželem směrem na Horažďovice a viděli, že je něco na silnici. Zdálky nebylo poznat, co to je. Když jsme přijeli blíž, zjistili jsme, že je to mladá žena a kolem ní leží igelitky. Ihned jsme zastavili, volala jsem zdravotnickou záchrannou službu a zahájila její oživování,“ popsala Deníku událost žena, která zraněnou spolu s manželem objevila jako první. V boji o dívčin život jí pak pomohli ještě další dva svědci, pracovník sušické pohřební služby a policista. Pak už si ženu převzali záchranáři. Na místo letěl i vrtulník, který ji transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. Nyní už je ale podle informací deníku mimo ohrožení života.

Co přesně se stalo, není jasné, police ale podle její mluvčí Dany Ladmanové stále pracuje s verzí, že ženu srazilo auto, když šla po krajnici, a řidič ujel, aniž poskytl pomoc. „Podle dosud zjištěných informací pravděpodobně šlo o osobní vozidlo bílé barvy,“ uvedla Ladmanová a dodala, že případní svědci se mohou ozvat na telefon číslo 974 334 251 nebo 974 334 250, či prostřednictvím e-mailu kt.di.podatelna@pcr.cz.

Kamion skončil u Švihova v potoce.
FOTO: Kamion skončil v potoce u Kokšína