Ti během pátku zablokovali na Klatovsku už druhý silniční tah.

Po poledni zablokovala nehoda kamionu v Točníku pro další kamiony hlavní tah Plzeň - Klatovy. Od Dehtína, kde je svedena doprava pro kamiony směrem na Klatovy, neboť na rozdíl od osobních aut neprojedou pod viaduktem, se tak tvořily kolony.

„Podívejte se, jak to tady vypadá. Tohle má být silnice pro kamiony? Potkal jsem tu cestáře a měli radlici nahoře,“ rozčiloval se mladý šofér kamionu v Točníku na silnici plné sněhu. Kamion se podařilo vytáhnout a trasa už je průjezdná, stejně jako silnice na Dlažov z hlavního tahu Klatovy – Domažlice, která byla uzavřena dopoledne kvůli množství sněhu.

Naopak zcela neprůjezdná je nyní silnice z Čihaně do Kolince, kde havaroval další kamion. „Na místo míří těžká technika. Podle odhadů bude silnice neprůjezdná zhruba do 17 hodin,“ informovala Deník klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

AKTUALIZOVÁNO:

Silnice na Kolinec byla zprůjezdněna krátce po 16. hodině.

Před sedmnáctou hodinouuž měly být sjízdné všechny silnice v regionu. "Dokončujeme silnice třetí třídy, problémy dělá vítr, který neustále komunikace zafoukává, musí jezdit vždy dva sypače zároveň," uvedl krátce před sedmnáctou hodinou provozní náměstek klatovské právy a údržby silnic Miroslav Sušický.