"Nákladní automobil srazil nezletilou osobu, kterou jsme následně letecky transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň se středně těžkým zranění a při vědomí," uvedla Andrea Divišová ze záchranné služby. Nehoda se stala v době, kdy je provoz v daném úseku velmi frekventovaný a tak se rychle tvořily kolony.

"Chlapec v místě určeném pro přecházení vozovky vstoupil do cesty nákladnímu vozu MAN, které řídil muž ročník 1992. I přes snahu střetu zabránit se to řidiči nepodařilo. Dechová zkouška byla u řidiče negativní," řekla k nehodě mluvčí policie Eva Červenková.

Adventní a charitativní akce v Osvěžovně pod Pancířem.
Šumavská Osvěžovna byla dějištěm charitativní akce, lidé přišli podpořit Renatu

Krátce poté v Klatovech srazilo auto 84letého chodce v Nádražní ulici. "Muž při střetu s osobním autem utrpěl lehká zranění, se kterými jsme jej převezli do Klatovské nemocnice," informovala Divišová. "Řidič ročník 2004 s vozidlem Ford zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím vozidlem Renault, jehož řidič ročník 1962 dával přednost chodci, který přecházel po přechodu pro chodce. Vlivem nárazu vozidel došlo ke střetu vozidla Renault s chodcem," vysvětlila, jak k nehodě došlo, mluvčí policie. "U řidičů byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou. Přesnou příčinou a veškerými okolnostmi dopravních nehod se zabýváme," dodala Červenková.