„Automobil nejprve porazil deset metrů plotu a poté narazil do zděné garáže. Nabouranou garáž bude muset majitel pravděpodobně nechat strhnout,“ uvedla mluvčí hasičů Alena Marešová. Kolos naštěstí nikoho nezranil.

U vozu se při nárazu do plotu tvořeného betonovou zídkou, železnými sloupky a pletivem v železných rámech prorazila palivová nádrž a do příjezdu hasičů unikl celý obsah nádrže (cca 400 litrů) do okolí. Garáž po nárazu byla podle Marešové asi z poloviny zdemolovaná a hrozilo její zřícení. Řidič kamionu vyvázl z nehody bez zranění.

„Hasiči jímali uniklou naftu pomocí sorpčních rohoží a sorbentu. O situaci byli informováni zástupci odboru životního prostředí z Klatov, kteří se dostavili na místo a podali informaci dalším pověřeným orgánům. Hasičům se podařilo zachytit asi 100 litrů pohonných hmot, další uniklá látka se vsákla do půdy nebo odtekla do potoka. Řešení této situace se ujali zástupci odboru životního prostředí. Majitelce zdemolované garáže bylo doporučeno zajistit objekt proti vstupu a dohodnout další postup se statikem,“ uvedla Marešová a dodala, že havarovaný vůz vyprostila a naložila na odtah odtahová služba. Hasiči označili místo výstražnou páskou.