"Letecká záchranná služba z místa transportovala ženu asi 45 let v kritickém stavu se zajištěnými dýchacími cestami na urgentní příjem FN Plzeň. Muže asi 55 let vezla pozemní posádka tamtéž s těžkým zraněním, ale při vědomí. Dalšího muže ročník 1967 se středně těžkým zraněním a muže ročník 1995 s lehkým zraněním jsme transportovali pozemní posádkou do Klatovské nemocnice," uvedla za zdravotnickou záchrannou službu Andrea Divišová.

Co se na silnici II/169 ve směru na Rabí stalo, vysvětlila mluvčí policie. "Pětapadesátiletý řidič, který měl ve Volkswagenu Touareg 26letého spolujezdce, na rovném úseku z neznámých důvodů přejel do protisměru, kde se střetl se Škodou Octavia. Tu řídil 55letý muž, ve voze byla i stejně stará spolujezdkyně," uvedla mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

U řidiče touaregu policie vyloučila požití alkoholu dechovou zkouškou, u řidiče octavie byl nařízen odběr krve. Celková škoda se odhaduje na 250 tisíc korun.

Policie žádá o pomoc řidiče šedé dodávky

V souvislosti s nehodou žádá policie řidiče, kteří místem nehody projížděli, aby se ozvali na linku 158. "Prosbu obracíme zejména na řidiče, který projížděl místem od obce Čepice s vozem šedé barvy, mělo by se jednat o menší dodávku či pickup, zřejmě japonské výroby," vyzvala mluvčí.